V úterý, 6 dubna předseda K 213 přijal pozvání a zúčastnil se semináře na téma "Rodina", pořádaného Spolkem pro obnovu venkova na půdě Senátu Parlamentu ČR. Členové Spolku i senátoři při jeho věcném a zásadním projevu chvílemi úžasem ani nestačili zavřít ústa. Takový projev Senát dlouho neslyšel.

           Protože si předseda K 213 dovolil opakovaně upozorňovat na zkorumpované soudce ČR, kteří odmítají respektovat rozsudek Evropského soudu pro lidská práva a na jejich nezákonné postupy, byl na příkaz kladenského soudce JUDr. Ladislava Koudelky zatčen a eskortován do vazební věznice. Soudce obvinil pana Fialu, že si prý nepřebírá poštu, přičemž mu však aktuálně žádnou poštu v posledních týdnech ani neodeslal.

          Vzhledem k neexistujícímu důvodu k zatčení a k praktikám české justice, může předseda občanského sdružení shnít ve vězení. Nabízí se srovnání s příběhem Alexandra Dumase „Hrabě Monte Christo“. Zřejmě i Ing. Fialovi bude trvat, než se prokope na svobodu a zjistí, kdo všechno stál za jeho zatčením.

          Na blogu iDNES, píše Ing. Aleš Hodina: Fiala nikoho fyzicky nenapadal, není to násilník, vrah, zloděj ani žádný primitiv. Jedná se naopak o člověka inteligentního a sečtělého, který dokáže přesně analyzovat problém a popsat jeho příčiny. To dokázal například v publikovaném rozhovoru. Jeho "chybou" je, že nechce být ovcí, která se smíří s každou hloupostí přicházející shora. Jiří Fiala je bezesporu nepohodlnou osobou, protože poukazuje na zlořády v naší justici a úřednickém aparátu. Zatčení Jiřího Fialy proto působí jako snaha ho "umravnit". Chtělo by se říci, že další vývoj jeho případu prověří, zda u nás můžeme hovořit o právním státě. Možná to zní jako silná slova, ale skutečnost je ještě o něco pesimističtější. Ten, kdo nahlídne pod pokličku těžko může o právním státě vůbec mluvit.

          Případ předsedy občanského sdružení Ing. Fialy jen potvrzuje „nezávislost“ zkorumpovaných soudců, kteří nemusí ani dokládat, proč se věc má vůbec soudit na Kladně, když příslušný je Okresní soud v Nymburce a obžalovanému nebylo doručeno žádné usnesení o vyloučení nymburského soudu a delegaci věci na Kladno. Zřejmě „někdo“ zavolal předsedovi Okresního soudu v Kladně, Mgr. Romanu Ladovi.

          Šikana a exekuce na členy a majetky občanských sdružení vedená předsedy okresních soudů v Praze, Nymburce, Kladně a Hodoníně, má zřejmě z nedostatku jejich jiné činnosti, nahradit štvanice, dříve pořádané na disidenty a odpůrce komunismu.

          Přitom u OS v Hodoníně je tato štvanice spojená s xenofobním rasismem místních soudců, kteří osm let tunelují tři neziskové organizace, které si dovolily přijmout mezi své členy i občany romské národnosti.