21.12.2009 16:45

Otevřený dopis pro vládu ČR, policii a justici

 

Za tento níže uvedený dopis byl bratr zavražděného Petra Hrubého již 2x pravomocně odsouzen. tomu se říká svoboda projevu zaručená? Taková svoboda tady byla i za totality.

 

Listina práv a svobod ČR Článek 17

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.

Listina práv a svobod ČR Článek 23

Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

                                   

  

Vážená - Vážený

 

 

Stručný obsah:

 

Úkladná brutální vražda-poprava,

Tunelování naší firmy v milionech,

Černý obchod s byty.

 

 

 

Dne 1.3.2002 začal náš velký, zdá se, že i neřešitelný problém. Z tohoto důvodu se také na Vás obracím s nadějí, zda se vůbec v naší údajně DEMOKRATICKÉ republice dá dovolat spravedlnosti. Po pádu totalitního režimu jsem si naivně myslel, jakož i další naivky, které se mnou žijí v tomto státě, že se režim změní alespoň o trošičku k lepšímu. Omyl, skutečnost je jiná. V době hluboké totality, ač třeba neprávem, pokud se našel pro někoho nepohodlný člověk, museli ho složitě odstraňovat přes různé likvidační tábory a podobné nezákonné praktiky, alespoň tak to popisuje naše demokratická televize ve svých dokumentárních pořadech. Dnes je to mnohem jednodušší. Někoho zavraždí a nahrají to na jasnou sebevraždu, jako v našem případě.

 

To tak stručně na úvod, abych vám vylíčil moji naivitu, z které jsem vystřízlivěl dne 1.3.2002 v 12.05 hodin.

Právě tohoto dne, jsme já a můj otec našli mého bratra oběšeného v jeho bytě. Trošku Vám to upřesním. Dne 25.2.2002 s mým bratrem Petrem Hrubým mluvila moje matka a jeho přítelkyně, která s ním nebydlela ještě ve společné domácnosti. Přítelkyně s ním mluvila telefonicky 25.2.2002 kolem 16.00 hod. Celý týden moje matka nemohla Petra sehnat. Nezvedal žádný z telefonů a dveře od bytu také neotvíral. Petr měl měnit byt a nemohla ho kontaktovat ani realitní kancelář. Ve středu 27.2.2002. jsme byli už nervozní všichni a otec domluvil na 28.2.2002 kolem poledne známého zámečníka, který nám měl byt otevřít. Ještě večer 27.2.2002. tento zámečník volal mému otci, že se v práci nadýchal splodin ze svařování a že mu není dobře. Jelikož jsme si mysleli já a otec, že je Petr nejspíš někde s klukama, tak otec bez problémů domluvil zámečníka na poledne 1.3.2002. Ovšem tohoto dne po příjezdu našeho zámečníka se vše změnilo v okamžiku, kdy podrazil vložku zámku a otevřel jeho garsonku, která nebyla zamčená, ale pouze zabouchlá. V ten okamžik nám ztuhnul úsměv, protože Petr se vždy zamykal i když byl doma. Zamykal vždy, když šel ven, když byl sám doma i když měl návštěvu. Rozrazil jsem dveře a uviděl ho přes prosklené dveře jak stojí uprostřed pokoje. To jsem ještě nechápal, co mně čeká, až otevřu dveře. Na tento okamžik nikdy nezapomenu. Petr stál na špičkách na zemi, kolem krku měl provaz a byl udušený. Otce jsem vytlačil ze dveří a řekl jsem mu ať tam ani nechodí. Zámečník mezitím odešel. Po tom, co jsem našel svého bratra oběšeného mi proběhlo hlavou, že je to nejhorší co nás mohlo potkat.

No a zase omyl! Tím to všechno nekončí, ale teprve začíná! Vyšel jsem z bytu a na nočním stolku, který měl v chodbě u vchodových dveří, jsem vzal klíče od jeho bytu a za sebou jsem dveře zabouchnul a klíče jsem si dal do kapsy. Otec vzal naivně telefon a konal jako správný občan svoji povinnost, vytočil 158 policii ČR a vše oznámil. Poté jsme šli čekat před dům na naši profesionální policii. Jelikož se mi to všechno zdálo divné, nepochopitelné a neproveditelné, tak jsem si vzal potaji z auta fotoaparát a do bytu jsem se sám vrátil. Otec čekal stále před domem na policii. Vešel sem tedy znovu sám do bytu a Petra jsem si sám vyfotil. Nejsem úchyl, který má z takových pohledů rozkoš! Bylo to tam všechno nějaké divné, nepřirozené! Petr stál na špičkách na zemi, měl zavřené oči, u pusy měl zaschlou krev a z nosu sopel s bublinami. Kolem krku měl nějaký bílý límeček a přes něho zlatý řetízek. Neměl ani ponožky, tak bylo vidět jeho tmavě fialové, až místy černé zbarvení končetin.

Za ním přesně kolmo ležela židle. Ve stropě měl sólo vyvrtanou díru a v ní hmoždinku o průměru 14mm, ve které bylo zašroubované zase symetricky k pokoji ocelové oko. Byly na něm vidět stopy násilí, ale v tu chvíli mi to nedávalo žádný smysl. Těch závažných detailů byla spousta, ale bral jsem to tak, jak to známe z televize. Přijede policie a vše vyšetří a zajistí. Poté jsem opět zabouchnul dveře a šel jsem čekat za otcem před dům. Asi kolem 13.00. Přesně by to mělo být uvedeno v protokolu, přijela policie ČR. Šli jsme s otcem a policií a jeho bytu. Opět jsem strčil klíče do dveří, otevřel jsem dveře a vpustil jsem tam policii. Prošli bytem a dále už dělali, jak jsme si mysleli potřebné kroky. Podotýkám , že klíče od bytu zůstaly celou dobu strčené ve dveřích-z venkovní strany bytu. Následoval příjezd policejního technika a lékařky ze střediska obvodního oddělení. Já a otec jsme stáli na chodbě panelového domu. Po chvíli za sebou zabouchli dveře se slovy, že to není nic pro nás a my ještě s jedním policistou zůstali stát na chodbě. Nic tak neobvyklého, ovšem prozatím. Musím říct, že ze začátku rutinní postup. Výjezdovka, p.Fuchs- vyšetřovatel, p.Opluštil-jak jsme zjistili asi po půl roce je také pol. technik, doktorka-p. Šídlová se normálně po jejich příjezdu představili, až na záhadného dalšího prý také pol. technika, který je naší noční můrou, kdy jsme se dopátrali asi po půl roce za šílených podmínek jeho jména. Byl to údajně p.Kudlička, technik z Cejlu, Brno. Po ukončení šetření v bytě všichni postupně odešli a poslední odcházel vyšetřovatel p.Fuchs s p. Opluštilem společně. Řekl nám, že máme klíče ve dveřích, Petra v bytě na zemi a že máme počkat na pohřební službu. Poté odešli. Otec šel do bytu, sedl si naproti Petra do křesla a čekal na pohřeb. službu. Já jsem stál na chodbě až do jejich příjezdu. Než ho odnesli, šel jsem se na něho ještě naposledy podívat. Byl jiný. Na krku už nemněl ani ten divný límec, ani řetízek a troufám si téměř jistě tvrdit, že tam neměl ani ten provaz. Vypadal totiž stejně jako na jedné fotografii z patologie. S konečnou délkou provazu bylo také záměrně manipulováno. Proč? Dodnes nám nikdo nedokázal vysvětlit. Otec už ho takhle neviděl, protože když ho odnášeli motali se před ním funebráci. Vzali si s jeho svolením Petrovo prostěradlo, Petra do něho naložili a vláčeli ho příšerným způsobem po schodech ven. Horší než gestapo za války.

Po jejich odchodu jsme prohledali byt. Našli jsme jeho vypnutý a vymazaný mobilní telefon. Vypnutou pevnou linku vytaženou z tel aparátu. Dne 3.3.2002. jsme se opět vrátili do jeho bytu a hledali jsme vrtačku, vrtáky, dopis na rozloučenou , nebo nějaké rozumné vysvětlení. Pouze jsme zjistili, že díra byla vyvrtaná několik dní dopředu a silně neodborným způsobem včetně hmoždinky zasádrovaná. Musím podotknout, že Petr byl profesionál vyučený v oboru malíř natěrač. Profesionál nerozdělává šedou sádru v plastové misce, nýbrž bílou sádru v plechovém hrnku. Obojí měl doma k dispozici. Způsob jakým strop byl v daném místě opraven vypadá na člověka, který se rozhodně neživí rukama.

Další den v pondělí dne 4.3.2002 nám na brněnské patologii, Tvrdého 2, doktor .p Vojtíšek suveréně oznámil, že právě dokončil, podotýkám ZDRAVOTNÍ pitvu a byla zjištěna „běžná příčina úmrtí- udušení oběšením“. Když jsme se dožadovali soudní pitvy, bylo nám řečeno dr. Vojtíškem, že tělo bylo už odvezeno na místo pohřbení a pokud chceme soudní pitvu, která měla být provedena automaticky, musíme požádat policii, a že za tuto pitvu zaplatíme my ze svého 10 000 tisíc kč. Když jsme se ho dále ptali na různé otázky, neustále odbíhal někam se vyptávat, což nás zarazilo, když to byl údajně člověk, který pitvu prováděl. Zajímalo by mne, proč byla pitva provedena pouze zdravotní a proč byla provedena až 4.3.2002 a ne hned odpoledne, kdy tam Petra přivezli 1.3.2002. Vadí mi to, protože nám sdělili, že už nejde určit minuta, hodina, ani den kdy zemřel. Proč je toto pro nás tak důležité vysvětlím za chvíli. Z patologie jsme jeli sepsat dodatečně výpověď na policejní okrsek ul. Nopova, kde nám odmítali provést nařízení pitvy a utvrzovali nás, že je to jasná sebevražda. Petr se léčil nějakou dobu na psychiatrii v krizovém centru v Bohunicích. Když tato doba přesáhla jeden rok, musel, buď do práce, nebo do invalidního důchodu. Tak nám to alespoň vysvětlili doktoři. Řekli, že to vypadá na slabou schizofrenii, ale že za tak krátkou dobu se to nedá určit. Šel tedy do invalidního důchodu, s tím, že bude nadále docházet ambulantně do Bohunické nemocnice. Teď zpátky na Nopovu. Po sepsání protokolu jsme odjeli a vzápětí volal policista z Nopovy ul. p. Kouřil na otcův mobil, že pokud chceme provést pitvu, tak zaplatíme 100.000 tisíc kč.

Po této informaci jsme začali shánět ze všech dostupných zdrojů všechny informace, jak docílit námi požadovanou pitvu. Odpoledne volal otec p. Pokornému, majiteli pohřební služby v Bučovicích, ať Petra ani neoblíká, že ho v každém případě poveze zpátky na soudní pitvu. K velkému šoku mu sdělil, že je tělo v totálním rozkladu, že z něho odpadávají kusy masa a že je rakev zapečetěná a, že už ho v žádném případě nikdy neuvidíme. Po těžkém byrokratickém boji za pomocí většiny našich dobrých známých jsme skončili ve středu 6.3.2002 v kanceláři v té době nejvyššího městského zástupce p. Mádra. Poté, co jsme mu už značně rozrušeni vylíčili naši situaci, kdy jsme už jmenovitě napadali zaměstnance patologie a policie z Nopovy ulice, nám osobně p. Mádr řekl dosti odměřeným tónem, že toto není u nás možné a že on osobně na to dohlédne. A najednou proběhla v případě náhlá změna. Okamžitě nám byl nalezen a přidělen st. zástupce, kterého policie nemohla sehnat dva dny, byl nám přidělen vyšetřovatel p.Hofman a policie opravdu začala, jak se říká lítat vzduchem. Policejní auta jezdila po Brně jako formule 1. Rozběhlo se rozsáhlé šetření, o kterém se nám nesnilo. Na Nopove se mnou sepsali další protokol a po skončení výslechu, kdy otec čekal už v autě jsem se ho ptal, jestli je spokojen, protože to na něm bylo vidět. On odpověděl, že ano. Když jsem mu řekl, můj názor, že jim tato aktivita vydrží maximálně do ranní kávy, div že jsem od něho jednu nedostal. Naštvaně mi vysvětloval, kdo je to nejvyšší st. zástupce. 7.3.2002 proběhla opět údajná soudní pitva, údajná proto, že opět nedokázala určit hodinu, ani den úmrtí. Na otázku, proč nebyla doba úmrtí určena, nám na patologii p. Procházková sdělila, že to není důležité a že se pitevna přiklání k názoru obvodní lékařky dr. Šídlové, která dobu stanovila na 25.2.2002 a to, protože s ním naposledy mluvila jeho přítelkyně. Odpoledne 7.3.2002. po provedení soudní pitvy, otec volal opět p. Pokornému a ten mu opět sdělil, že byl vydán nový zákaz a že v žádném případě nesmí rakev otevřít. To nás zajímalo ještě víc. V pátek, poslední den před pohřbem jsme opět skončili v kanceláři st. zástupce p. Mádra a ten už nebyl tak suverení a říkal, že neví, co je v tom zákoně o pohřebnictví a že si máme zajít opět na patologii. Na patologii nám p dr. Hirt vystavil lejstro, na kterém byl napsaný zákaz otevření rakve i s nějakými paragrafy. Samozřejmě jsme si zjistili jejich význam. Pro laika to v překladu znamená, že se rakev s pozůstatky nesmí veřejně vystavovat. Přes zatím nejmenovaného člověka v daném oboru pohřebnictví jsme zjistili, že neexistuje způsob, aby nám ve shlédnutí mého bratra někdo zabránil. P. Pokorný i s patologií se neustále oháněl policií, která nám údajně mohla shlédnutí Petra povolit. Nedokázal nám ovšem nikdo sdělit, která policie, Nopova Brno, Vyškovská, Slavkovská, Bučovická, městská-státní? Měl totiž pohřeb v Bučovicích. Když jsme si na den pohřbu domluvili účast televize, tvrdili nám, že se to v každém případě odvysílá. A skutečnost je jiná. V den pohřbu 9.3.2002. nám ukázal p. Pokorný lejstro, na kterém byl velikými písmeny napsán „ABSOLUTNÍ ZÁKAZ OTEVŘENÍ RAKVE“ a pod tímto zákazem bylo kulaté razítko pitevny, datum a podpis dr. Vojtíška. Ovšem tento zákaz je v rozporu se zákonem, nedá se oficiálně vystavit a samozřejmě se tento dokument ztratil. Nikdo si na něho nepamatuje, ale my máme důkaz o jeho existenci.

Pokračování bylo následující. Pokorného jsme informovali, že jeho jednání je nezákonné a pokud nám Petra neukáže, tak zastavíme pohřeb. Rozzuřený p.Pokorný mně, otce a matku zavedl do márnice a otevřel rakev k nahlédnutí, už jsme na nic nečekali a okamžitě jsme si každý, já a otec pořídili 2 poslední fotografie. Jak si p. Pokorný uvědomil, co jsme udělali okamžitě třísknul s víkem rakve a bylo po focení. Potom proběhl, dá se říct normální obřad a pohřeb za asistence televize. Potom následovalo vyšetřování, kdy my jsme spíš vyšetřovali policii než policie náš případ. Případ měla přidělený st. zástupkyně p. Horvátová, která nám sdělila, že fotky z jeho bytu jsou strašné a že my je nemůžeme vidět. Nechápali jsme proč, když jsme ho našli a nikomu to v ten den nevadilo, že jsme ho viděli. Pátrali jsme dál tedy sami. Otec našel ve schránce v domě Petra černobílé fotografie okopírované na kopírce, na kterých byly záběry z jeho bytu, kde visel na provaze a ještě několik dalších fotek, týkajících se případu. Byly sice černobílé, ale divné, jiné než ta naše, kterou jsem pořídil já. Zjistili jsme, že p. Hofman případ uzavřel a na zmíněných čb. fotkách jsme našli datum 28.2.2002. My jsme Petra našli o den později 1.3.2002. Okamžitě jsme šli za st. zástupkyní p. Svobodovou, která převzala náš případ po p.Horvátové. Když jsme chtěli vidět spis a hlavně fotky, myslela si p. Svobodová, že nás odbude na vrátnici. Po scéně, která proběhla u stolku vrátnice nás nakonec odvedla k sobě do kanceláře a umožnila nám po našem naléhání dne 6.6.2002. poprvé nahlédnout do spisu. Opět šok! Ve spisu jsou založené fotografie, které se neshodují s tou mojí. Na fotografiích jsou vyfoceny dveře bez klíčů, ačkoli tam celou dobu byly zasunuty i po odchodu policie. Klíče jsou vyfoceny na nočním stolku, odkud jsem je vzal já osobně ještě před příjezdem policie. Fotografie Petra samotného se také výrazně liší, neboť jsou pořízené v každém případě před tou mojí. Záběr mého bratra, kdy je focen zezadu ukazuje i okna, kde kolem zatažených žaluzií prosvítá slunce, i když ten den bylo úplně zamračeno! Na jiném podobném záběru už je kolem žaluzií tma. Když fotili zámek dveří je vyfocená černá stěna i když je ve skutečnosti bílá. Když jsme se začali zajímat o technika, p.Fuchs nám sdělil, že pokud nám jméno řekne, tak bude mít problémy.Toto však později u výslechu popřel. Poslal nás za p. Hofmanem a ten nám konečně sdělil, že technik je p. Kudlička a sídlí hned ve vedlejší budově. Tak jsme se tam za drahým p. Kudličkou ihned vydali. Na vrátnici jsme požádali o zavolání p. Kudličky a paní z vrátnice se dovolala k šéfovi techniků. Ten aniž bychom řekli svoje jméno řekl, že nám Kudličku nedá. A tak jsme odešli a přemýšleli jak se k údajnému p. Kudličkovi dostat. Opět naivně jsem si myslel, když tady je ta demokracie, že by to neměl být až takový problém. Nakonec jsme se tam vydali s naší známou, která nám p. Kudličku doslova vylákala z jeho kanceláře. Po jeho příchodu, opět šok! Kudlička na nás doslova čuměl jak tele na nová vrata a my na něho taktéž. Nikdy jsme se totiž neviděli. Když se otec představil nastala velká změna a tu si náhle p. Kudlička vzpomněl, že ví kdo je otec a div mu nedal pusu na uvítanou. Toto přijetí ovšem bylo jednostranné, protože tohoto člověka viděl otec i já poprvé v životě. Jednak vypadal jinak, ale byl o dost mladší, než ten technik, co byl u Petra v bytě. Na mne nereagoval nijak , mě ani naši známou neznal, i my jeho taky ne, i když jsem byl v bytě 1.3.20002 také. Potom otec i s p. Kudličkou odešli za hlavním technikem. Tento policista se nadále hrdě hlásí, k tomuto případu a tvrdí, že to fotografoval on. Otec se s hlavním technikem pohádal a ten ho vyhodil, ať si jde na městské st. zastupitelstvo. Technik tvrdí, že kontroloval zámek Petrova bytu, je zvláštní, že nepoznal, že byl byt 2x násilně otevřen zámečníkem ještě před jeho příchodem. Policejní fotodokumentace je vyfocena, jako kdyby byt otevřela samotná policie. Bez naší přítomnosti na místě činu a bez mojí fotografie by to policii bez našeho dalšího zájmu o případ sedělo. Dokonce na jednom záběru, kdy už leží na zemi na něho svítí slunce, otázka jak je to přes zatažené žaluzie vůbec možné? Když nám případ uzavřela policie Nopova, Cejl a měst. st zástupkyně Svobodová, napsali jsme na policii a st. zastupitelstvo trestní oznámení. Podle mého bydliště dostala tento případ st. zástupkyně p.Ulvrová. Případu nerozuměla o předala ho na kraj p. Čečotkové a Inspekci MV p. Hladké. Díky p. Ulvrové, která nám hodně pomohla i p. Hladké z IMV jsme se dostali k dalším závažným materiálům. Například k negativům, kde je Petr napřed vyfocen, jak leží na zemi a potom teprve visí, jelikož je focení na neštěstí pro policii součástí mého povolání vím o focení dost. Také např., že kinofilm je očíslován a podle poliček na filmu nemůže ležet napřed na zemi a pak si odskočit zpátky na provaz. Různé spory kolem žaluzií a barevností samozřejmě jsou proveditelné, ovšem za jiných podmínek, než měl technik v bytě 1.3.2002. V rozmezí maximálně 1-2 hodin, které měl dispozici v ten den technik nemohl tyto záběry v tomto časovém rozmezí pořídit. Když jsme od IMV získali kopii spisu, nevěřili jsme vlastním očím. Policista p Hofman, který nám měl pomoci v přístupu k zhlédnutí Petra udělal maximum už dne 7.3.2002. aby nám ukázání znemožnil! Ve spisovém materiálu ze dne 7.3. se nezakládá jediná informace na pravdě! Do dnešního dne jsme se od nikoho ze zúčastněných nedozvěděli, kdo tento zákaz vůbec vymyslel, pouze kdo ho podepsal pokud ovšem nebyl podpis padělaný, včetně razítka. Nechápu, proč by se tento důležitý dokument měl ztratit. Také se ze spisového materiálu ztratilo šest důležitých foto negativů, které byly extra zabalené a zapečetěné. Jak je mi známo, už v lednu 2003, tyto negativy ve spisu chyběly. Když jsme podruhé navštívili bohunickou nemocnici, tak nám sdělili, že Petrova diagnóza byla v každém případě prokázána. Zvláštní, že za jeho života ji neprokázali, se slovy, že je to záležitost několikaletého pozorování a po jeho smrti ji okamžitě potvrdí? Přinejmenším je to divné. V prvních dnech nám všichni, policie, patologie i zastupitelstvo neustále dokola omílali, že byl schizofrenik a že takhle končí skoro všichni. Blbost! Dnes už se o této nemoci nikdo nebaví, protože ani schizofrenik si nemůže rozbít pusu , skočit ze židle až na špičky, za sebou ji srovnat a přitom si nezlomí ani vaz a ještě se urovná do osy souměrnosti s pokojem – tolik náhod po sobě se rovná výhře 1. místa ve sportce hned několikrát za sebou. Neustále všem zúčastněným, kteří se podílejí na našem případu, opakujeme ať nám odpoví na naše otázky, které po nás písemně žádali a dáme všem pokoj. Podotýkám, že žádám logické vysvětlení! Odpověď technika, že datum se mu posunul o jeden den dopředu při výměně baterii je blbost. Rozdíl mezi mojí a policejní fotkou, že je barevností a citlivostí filmu? Opět blbost. Policejní technik p. Kudlička neumí napočítat ani do pěti. I děti předškolního věku znají počty minimálně do deseti. Kdyby byl v bytě napočítal by pět skříní a ne čtyři , které má na svém nákresu z bytu. Když se ptám IMV pí. Hladké jestli ji nevadí, že v protokolech lžou, tvrdí mi, že ona to nemůže ovlivnit a že ona to pouze zapisuje do spisu. Ona jim do hlavy nevidí. Pokud kpt. Mgr. Andrea Hladká policejní rada, policejní rada npor.Mgr.Hofman, státní zástupkyně JUDr. Svobodová jsou pouze zapisovatelky a nic nevyšetřují, tak je vyhoďte a místo nich na pouhé zapisování stačí stará bába v důchodu za 4000 kč a ne tito lidi, co nedělají nic za hříšné platy, které se jim vyplácejí z peněz daňových poplatníků!!! Jestli tomu dobře rozumím, tak stačí opravdu pár známých na patřičných místech a můžu beztrestně zavraždit koho se mně zachce. Kdysi dávno se prodávali odpustky a dnes stačí jenom známosti! Už mně unavují řeči typu“ Víte kolik by do toho muselo být zapojeno lidí“? Jo vím! Stačí pár, ten zbytek se bojí a musí držet hubu, jinak půjdou! Kam? Za mým bráchou.

 

Teď otázka, proč by mu to někdo dělal, neboli motiv? Petr, otec a já jsme dělali ve stejné firmě d.v. Malba později přejmenovaná Malba d.v. Je to zatím Malba družstvo vlastníků, říkám zatím, protože je velký zájem o likvidaci naší firmy. Ještě před Petrovou smrtí podal výpověď a vzápětí na to donesl úplně tu samou výpověď i pro mne. Říkal, že mu jde o život a jestli ji nepodám, tak se něco stane, co, to mi nechtěl říci, prý nemůže. Předseda družstva je otec, a tak jsem mu o tom řekl, předal jsem mu výpověď a zahrálo se to, tak nějak, do autu. Přešel víkend a nestalo se nic. Petr byl poslední asi tak dva roky před smrtí, takový ze všeho vylekaný, a dřív takový nikdy předtím nebyl. Jako kdyby ho někdo nějak deptal. Práce je ve firmě až nad hlavu a tak jsem to bral na lehkou váhu a nevěnoval jsem tomu žádnou velkou pozornost. Že mu jde o život, říkal potom ještě dvakrát. Říkal jsem si „nechodí do práce, nudí se, chce být zajímavej“. Dnes vidím, že jsme to podcenili. Bavil se v hádankách o naší firmě, že se tam točí veliký peníze. Nerozuměl sem v té době tomu, co říkal, protože jsem předpokládal, že by o tom otec jako předseda družstva musel něco vědět. Opět omyl! Po Petrové smrti jsme začali hledat ty velký peníze a přece. Podivný obchod, který proběhl v našem bývalém autobazaru, kdy za účasti plné moci, machinace celnice, poznávacích značek a OTP ukradených z policejního trezoru došlo k prodeji kradeného vozu Opel Vectra. Toto vozidlo přišlo díky podvodu na 1200 000 kč. Soud proběhl podobným způsobem, jako šetření případu mého bratra. Dokonce i st. Zástupkyně Svobodová dělala napřed na případu tohoto vozidla a stejným způsobem vyšetřuje i případ mého bratra. Díky podivné transakci, na které se podílel náš bývalý předseda p. Launa přišla firma obratem o 700 000. Jednalo se o bývalé sídlo firmy na ul. Orlí 14. Dále proti neexistujícímu pozemku někdo ohodnotil majetek družstva na 2700 000 tis., které ve firmě chybí. Na p. Launu už v minulosti přišel na kriminálku anonym pro podezření z trestné činnosti, ale vyšetřování bylo pro nedostatek důkazů zastaveno. Nyní se situace změnila a asi se anonym nemýlil.

Je zvláštní, když můj otec-současný předseda nechtěl zaplatit 1200 000 kč. za kradenou Vectru, na jejíž krádeži a další nezákonné manipulaci jsme se nijak nepodíleli, byl předveden k exekuci na majetek celé firmy Malba, a to v době přibližně čtrnáct dní před smrtí mého bratra. Zvláštní, že p. Launa a p. Horčička se celý leden a únor bavili celou dobu o likvidaci firmy Malba. Možností bylo spoustu, s.r.o., akciová společnost, úplná likvidace a to prodejem. Hlavní cíl zrušit družstvo. Otázka proč? Po Petrově smrti vzrůstá zájem o náš archív od lidí, kteří už tam nepracují? Opět otázka proč? Také proč p.Launa a p. Horčička odcházejí na soukromé podnikání vzápětí po Petrové smrti? Když se po jejich odchodu z firmy konala členská schůze a já jsem vystoupil proti p. Launovi, mi bylo řečeno jiným vlastníkem, aby mě to nemrzelo a dávám si na p. Launu pozor. Také mě zaráží, že takovému skrblíkovi jako p. Horčičkovi nevadí, že firma musela zaplatit neoprávněně částku 1.200.00 kč za Opel Vectra a halířové položky ho nesmírně vytáčely. Částky, které výše uvádím nejspíš nejsou konečné, důkazy se shánějí těžko a pomalu, ale jistě.

 

Podle dostupných materiálů tvrdím, že to není sebevražda, ale úkladná brutální vražda. Tímto neoznačuji nikoho z výše uvedených, že byl u Petra v bytě a zavraždil ho! Myslím si že p. Launa stojí za rozkrádáním firmy Malba. Také si nemyslím, že by byl hlavní organizátor tunelování, tak dobrý zase není, ale bude jedním z článků tohoto řetězce. Naše firma a smrt Petra spolu souvisí. Brácha rozhodně neměl sebemenší důvod něco takového udělat. Zatím nevím, kdo má takovou moc ovlivnit chod vyšetřování. Na můj vkus je kolem jednoho případu až moc nejasností a manipulaci ze strany vyšetřovatelů. Také jsem žádal o provedení rekonstrukce a ta mi přes spoustu důkazů byla zamítnuta zastupitelstvem i IMV. Proč? Protože se toto nedá vyfotit. Tvrdím, že datum na fotkách je správné a někdo musel být přítomen v bytě, když Petr vydechl naposledy. Nemohl se samozřejmě na tom podílet jeden, ale muselo jich být víc. Oblbnout se dají paragrafy a lidi, bohužel pro policii ne příroda, která v našem případě sehrála také svoji velkou roli. Ještě bych se vrátil k Petrově bytu. Po jeho smrti jsem se dozvěděl ze správy bytů, že je byt státní a chtějí ho vrátit. Dostali jsme termín, do kdy máme byt vyklidit a předat, ale ještě týden před vypršením tohoto termínu nám byl byt znepřístupněn správou bytů a to navařením mříží před vchodové dveře opatřené dvěma zámky. Proč tento krok neudělali hned v den, kdy jsme Petra našli, proč není dodnes byt zapečetěn a policie nezajistila klíče tak, jak to běžně bývá v těchto případech. Samozřejmě jsem odmítl byt vrátit, protože vím, že ho Petr zaplatil a tato garsonka vyšla tenkrát na 230. 000 kč. Paní na úřadě mi stručně sdělila, ať to ani nikomu neříkám, že je to černý trh s byty a byt urychleně vrátím, že je to nezákonné a že můžu skončit u soudu za podvod. Jelikož potřebuji byt na provedení rekonstrukce, nechal jsem ho zablokovat přes st. zastupitelstvo a IMV. Nechápu čeho trestného se brácha dopustil, když si přes realitku koupil byt za 230. 000 kč a byla mu vystavena normální smlouva a příjmový doklad na tuto částku. Přece státní byty se přidělují z úřadu a neprodávají se přes realitní kancelář? Nebo jsem si to zase myslel špatně? Samozřejmě vše o čem píšu, můžu doložit a dokázat, pokud nebudu mít doma podobnou návštěvu jako Peťa, dřív než se tímto případem někdo začne podrobněji zabývat. Abych předešel dalším problémům, mám tyto důkazy na různých místech jižní Moravy a to v několika kopiích a většinu i notářsky ověřenou. Nerad věci nechávám náhodě tak, jak to udělal Petr. Samozřejmě i tento dopis byl odeslán z pochopitelných důvodů na víc míst. Teď záleží na Vás, jak to ve skutečnosti myslíte s tou demokracií a spravedlností. Byl bych rád kdyby se tím někdo zabýval. Hlavně už nechci poslouchat bláboly, že to u nás není možné. Víte stejně jako já, že to možné je. My jsme země neomezených možností a tento BORDEL je součástí naší společnosti.

 

Děkuji, že jste přečtení mého dopisu věnovali asi hodně času. Já se tomuto věnuji soustavně víc jak rok a mé poznatky jsou strašné. Buď tuto situaci začnete urychleně řešit, nebo si s tím za chvíli neporadíte.

Uvádím sice s obavou, ale přesto celou kontaktní adresu.

 

Žádám o vaše vyjádření k tomuto případu. Předem děkuji.

Myslíte si že to není možné? Ale je.

 

 

 

 

Hrubý Jiří

Bučovice

Hájecká 319

Tel: 605 248 181                       současné telefonní číslo je 774 104 791

 

 

Podle ust. § 158 TŘ jsou státní zástupce, vyšetřovatel a policejní orgán povinny přijímat oznámení o skutečnostech, nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin. Pokud o to oznamovatel požádá, jsou tyto orgány povinny do jednoho měsíce od oznámení vyrozumět oznamovatele o učiněných opatřeních.
Občané nemají všeobecnou oznamovací povinnost. Jsou však povinni oznámit trestné činy taxativně vyjmenované v ust. § 168 TZ Samotné neoznámení je v takových případech považováno za trestný čin "neoznámení trestného činu" dle § 168 TZ.

 

—————

Zpět


Kontakt

Legalnivrazda

774 104 791


www.legalnivrazda.cz

22.12.2009 00:03

Legální vražda

Na adrese www.legalnivrazda.cz je popsáno co všechno je v ČR možné. Jak funguje ve skutečnosti policie a justice.

Celý článek

—————


www.sinagl.cz

06.02.2010 14:06

Předmět: Fw: GAUNER KLAUS

    od: Jan...

Celý článek

—————

22.12.2009 00:05

Jan Šinágl

na adrese www.sinagl.cz je...

Celý článek

—————


Jiří Kajínek

31.10.2010 12:32

Demonstrace na podporu Jiřího Kajínka

https://www.youtube.com/watch?v=eSIrpNaobRs&feature=player_embedded#!

Celý článek

—————

31.10.2010 12:30

Na Václavském náměstí se demonstrovalo na Kajínkovu podporu

 Praha - Na Václavském náměstí v Praze dnes demonstrovalo asi sto převážně starších zastánců vězně Jiřího Kajínka, který si odpykává doživotní trest. Přesně před deseti lety Kajínek utekl z věznice Mírov. Protestující požadovali obnovení jeho procesu. Demonstrace před sochou českého světce...

Celý článek

—————

22.12.2009 00:11

Stručně případem Jiřího Kajínka

  Stručně případem Jiřího...

Celý článek

—————


Jiri Dolejs <unj429g@telia.com>


dejme ty šmejdy politiky zavřít

12.01.2010 13:01

dejme ty šmejdy politiky zavřít

# ------------ Původní zpráva...

Celý článek

—————


Justiční mafie

17.06.2010 19:04

Policista nabízel ženám přehlédnutí přestupku výměnou za sex, dvakrát uspěl

Policista nabízel ženám přehlédnutí přestupku výměnou za sex, dvakrát...

Celý článek

—————

02.06.2010 16:59

Novodobá inkvizice? (legalizovaný zločin za bílého dne aneb exekuční mafie v praxi)

Novodobá inkvizice? (legalizovaný zločin za bílého dne aneb exekuční...

Celý článek

—————

16.05.2010 12:59

Manipulace s důkazy

  Manipulace s důkazy III. 30. března 2009 v 12:11...

Celý článek

—————

12.05.2010 18:41

Ombudsman není posvátná kráva

  Ombudsman není posvátná kráva, ale jen další pijavice na...

Celý článek

—————

12.05.2010 18:38

Justiční mafie – metoda mentálně retardovaného soudce

  Justiční mafie – metoda mentálně retardovaného...

Celý článek

—————

12.05.2010 18:38

Justiční mafie – metoda mentálně retardovaného soudce

  Justiční mafie – metoda mentálně retardovaného...

Celý článek

—————

12.05.2010 18:36

Noc dlouhých nožů v režii justiční mafie ČR

  Noc dlouhých nožů v režii justiční mafie ČR. Tři dny poté, co...

Celý článek

—————

12.05.2010 18:34

Krokodýl Dundee a česká justice

  Krokodýl Dundee a česká justice. Podle herce Paula Hogana...

Celý článek

—————

25.03.2010 09:49

Jak funguje konkursní mafi e v severních Čechách a vlastně celém státě

Jak funguje konkursní mafi e v severních Čechách a vlastně celém...

Celý článek

—————

22.02.2010 21:41

Česká mafiánská republika – součást EU

  https://www.pecina.cz/files/Sinagl/CEZ-TK-Bejkarna-020210.WMA &#

Celý článek

—————